Na porade som našiel zaujímavé vlákno o cvikoch na oči. Keďže dosť často pracujem s PC, moje oči sú upriamené do obrazovky na dlhé hodiny. Aj keď vidím dobre, cítim, že po dlhšej šichte sú oči lenivejšie v zaostrovaní. Nasledovné cviky by mali pomôcť práve takto lenivým očiam.

Čítaj ďalej »

Často vidím v diskusiách negatívne názory o tom, ako sme na Slovensku pozadu v porovnaní s ostatnými štátmi. Samozrejme s tým v niektorých prípadoch súhlasím. Okrem niektorých a jedným z týchto názorov je ten, že aký máme hrozný internet.

Čítaj ďalej »

Myslím si, že mnoho z nás čakalo, či sa google vôbec posnaží byť konkurenciou Facebooku na poli sociálnych sietí. Dlho bol Google tíško a teraz začína predstavovať jeho nový projekt a tým je Google plus alebo teda Google +.

Čítaj ďalej »

Asi každý programátor si vytvoril nejaký druh jednoduchého CMSka. Potom si možno neskôr povedal, že si urobí vlastnú náhradu open-source riešenia. Často to ale potom vzdá s tým,  že načo bude vymýšľať znova koleso, prípadne príde k nejakým iným problémom. Prečo som teda ja nepoužil wordpress ako väčšina ostatných?

Čítaj ďalej »

Pred hodnou chvíľou som si updejtoval jquery knižnicu. Čo som ale nečakal - prestali mi fungovať všetky ajax requesty. Dlho dlho som zisťoval kde je chyba - nakoniec som zistil, že ajax volania sú ukončované navyše query stringom v tvare: ?callback=jQuery31224343...... To môže byť problém ak používate nejaký framework a máte vypnuté query stringy. Konkrétne ja používam codeigniter a všetky tieto volania mi presmerovalo na defaultný controller - takže samozrejme z ajax requestov nič :)

Čítaj ďalej »