Už dávnejšie som rozmýšľal nad tým ako si poriešim multimediálne centrum pre obývačku. Uvažoval som medzi poskladaným HTPC, alebo nejakým komplet výrobkom. Vtedy som sa rozhodol pre prehrávač Egreat R6S - v podstate dobrý prehrávač, ktorý prehral všetko čo som chcel zo sieťového disku. Vadilo mi ale, že do neho nešlo skoro nič doplniť, nejaké funkcie navyše nehrozili. Preto som začal uvažovať znova nad nejakou inou alternatívou.

 

Výber riešenia

Nakoniec mi to vyšlo tak, že som si zvolil Raspberry Pi Model B V2.0 ako hardware a ako software XBMC (v podobe OpenELEC). O výhodách XBMC písať nejdem, stačí si čo to vygoogliť, mne to príde ako TOP systém pre multimediálne centrum.

Nákup

Inštalácia

V podstate som nasledoval kroky tu: http://wiki.openelec.tv/index.php?title=Installing_OpenELEC_on_Raspberry_Pi#tab=Windows, ale môžem aj tu napísať jednotlivé kroky:

  1. stiahnuť Win32DiskImager tu: http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/ a potom stiahnutý archív rozbaliť do nejakého priečinka
  2. stiahnuť najnovší obraz disku OpenELEC tu: http://resources.pichimney.com/OpenELEC/official_images/?C=M;O=D - ja som sťahoval konkrétne OpenELEC-RPi.arm-3.2.4.img.zip a po stiahnutí súbor rozbaliť, mal by vzniknúť súbor s koncovkou .img, v mojom prípade: OpenELEC-RPi.arm-3.2.4.img
  3. vložiť SD kartu do slotu notebooku, prípadne do externej čítačky
  4. spustit Win32DiskImager z kroku 1
  5. kliknúť na ikonu zložky a vybrať rozbalený súbor z kroku 2., ubezpečiť sa, že je správne označenie cieľového zariadenia, kde súbor nahrá - konkrétne sa jedná o Device - treba skontrolovať, že či písmeno sedí s písmenom SD karty tak ako sa zobrazuje pri zobrazení zoznamu diskov cez Tento počítač. Kliknúť na Write, vybrať kartu a zasunúť ju späť do Raspberry. Všetko pozapájať a po prvý krát zapnúť Raspberry.

Štítky: rapsberry pi, XBMC, OpenELEC

Žiaden komentár

Pridaj komentár

Zmaž všetky session údaje (pomocou týchto údajov sa predvypĺňa meno a email)