Už dávnejšie som rozmýšľal nad tým ako si poriešim multimediálne centrum pre obývačku. Uvažoval som medzi poskladaným HTPC, alebo nejakým komplet výrobkom. Vtedy som sa rozhodol pre prehrávač Egreat R6S - v podstate dobrý prehrávač, ktorý prehral všetko čo som chcel zo sieťového disku. Vadilo mi ale, že do neho nešlo skoro nič doplniť, nejaké funkcie navyše nehrozili. Preto som začal uvažovať znova nad nejakou inou alternatívou.

Čítaj ďalej »

Nasledovný návod je vhodný nielen pre Nexus telefóny ale v podstate pre všetko, čo je v ponuke v obchode Google Play - návod popisuje ako si objednať aj také produkty, ktoré pre našu krajinu nie sú v ponuke - napríklad taký Nexus. Výhoda kúpy priamo cez Google Play je hlavne v najnižšej možnej cene (Nexus 4 16GB sa predával za 349€, Nexus 5 sa predáva za 399€).

Čítaj ďalej »

Po kúpe sieťového disku do domácnosti som si veľmi obľúbil aplikáciu Pyload, ktorú bolo možné doinštalovať k disku. Program slúži ako spoľahlivý downloader z rôznych share serverov (rapidshare, hellshare...). Vie súbory sťahovať v nejakom časovom intervale (napríklad nastavíte spracovávanie fronty na noc, aby internet šiel cez deň plnou rýchlosťou) a prípadne aj škrtiť rýchlosť na nejakú úroveň. Následne súbory vie po úspešnom stiahnutí rozbaliť.

Čítaj ďalej »

Pre všetkých tých, ktorým vadí platiť za tých pár znakov v SMSke okolo 10centov, je tento návod. Pomocou tohto návodu posielam SMSky z môjho telefónu za niečo okolo 3 centov. Návod je určený pre Android. Verím ale, že aj pre ostatné platformy nie je problém nájsť podobné riešenie.

Čítaj ďalej »

Na porade som našiel zaujímavé vlákno o cvikoch na oči. Keďže dosť často pracujem s PC, moje oči sú upriamené do obrazovky na dlhé hodiny. Aj keď vidím dobre, cítim, že po dlhšej šichte sú oči lenivejšie v zaostrovaní. Nasledovné cviky by mali pomôcť práve takto lenivým očiam.

Čítaj ďalej »