Na mojej adrese mám možnosť jediného schopného káblového pripojenia a to je pripojenie cez DSL. Konkrétne máme 10/1mbit pripojenie od Orangeu. Najprv bolo pripojenie neobmedzené, neskôr bol zavedený 300GB FUP. Doteraz nebol problém sa FUP zmestiť - až kým nebola priateľka dva týždne doma na PN :) Pribudlo viac streamingu a ľahko sme sa prehupli cez tento limit.

Čítaj ďalej »

Už dávnejšie som rozmýšľal nad tým ako si poriešim multimediálne centrum pre obývačku. Uvažoval som medzi poskladaným HTPC, alebo nejakým komplet výrobkom. Vtedy som sa rozhodol pre prehrávač Egreat R6S - v podstate dobrý prehrávač, ktorý prehral všetko čo som chcel zo sieťového disku. Vadilo mi ale, že do neho nešlo skoro nič doplniť, nejaké funkcie navyše nehrozili. Preto som začal uvažovať znova nad nejakou inou alternatívou.

Čítaj ďalej »

Nasledovný návod je vhodný nielen pre Nexus telefóny ale v podstate pre všetko, čo je v ponuke v obchode Google Play - návod popisuje ako si objednať aj také produkty, ktoré pre našu krajinu nie sú v ponuke - napríklad taký Nexus. Výhoda kúpy priamo cez Google Play je hlavne v najnižšej možnej cene (Nexus 4 16GB sa predával za 349€, Nexus 5 sa predáva za 399€).

Čítaj ďalej »

Po kúpe sieťového disku do domácnosti som si veľmi obľúbil aplikáciu Pyload, ktorú bolo možné doinštalovať k disku. Program slúži ako spoľahlivý downloader z rôznych share serverov (rapidshare, hellshare...). Vie súbory sťahovať v nejakom časovom intervale (napríklad nastavíte spracovávanie fronty na noc, aby internet šiel cez deň plnou rýchlosťou) a prípadne aj škrtiť rýchlosť na nejakú úroveň. Následne súbory vie po úspešnom stiahnutí rozbaliť.

Čítaj ďalej »

Pre všetkých tých, ktorým vadí platiť za tých pár znakov v SMSke okolo 10centov, je tento návod. Pomocou tohto návodu posielam SMSky z môjho telefónu za niečo okolo 3 centov. Návod je určený pre Android. Verím ale, že aj pre ostatné platformy nie je problém nájsť podobné riešenie.

Čítaj ďalej »